streda 24. februára 2016

Pripravte sa ešte doma

Máte strach, vládne vo vás nervozita len pri pomyslení na stretnutie? Pripravte sa už doma a vsaďte na istotu. Poradíme Vám, čo je vhodné a čo by ste si mali nechať len pre seba. Ako zapôsobiť, či naopak ako nevyzerať trápne. Minútové stretnutia, tak ako aj iné rande, sú stretnutia tvárou v tvár. Každý Vás bude vidieť, počuť, urobí si o Vás prvý dojem - a ten chceme zanechať vždy len ten najlepší. Ako na to?

Na začiatok vyraďme hneď niekoľko tém, ktorým je dobré sa vyhnúť veľkým oblúkom. V ideálnom prípade - nespomínať ich ani náznakom.

8 zakázaných tém, aby ste sa videli spolu aj nabudúce


1. Politické názory
Koľko ľudí... No, politika ako taká nepatrí na každodenný stôl partnerstva. A na prvé rande už vonkoncom nie. Ak náhodou, raz budete spolu, príležitostí ako si to vydiskutovať budete mať habadej.

2. Sledovanie televízie
Nemyslím, že práve sledovanie, filmov, seriálov, či reality show rozhodne zapôsobí na partnera. Akurát naopak, môžete pôsobiť ako človek čo neustále sleduje len TV a realita mu je ukradnutá.

3. Vzdelanie
Nie každý sa učil najlepšie, nie každý má skončenú vysokú školu. každopádne je to minulosť. Orientujte svoje otázky skôr na realitu - zručnosti a terajšie zamestnanie.

4. Choroby
Ak sa už jedná o akékoľvek choroby (fyzické alebo psychické) - nezaťažujte mini potenciálneho partnera. Nie na prvom rande! Prvé rande by malo byť predovšetkým pokojné, romantické, veselé a nie sa zarmucovať problémami, ktoré nás možno zožierajú. Kusnite si do jazyka. V opačnom prípade na rande ani nechoďte.

5. Minulosť a EX
Nikoho nebude zaujímať Váš minulý vzťah a už vôbec nie Váš EX. Nehovorte o bývalých partneroch / partnerkách hanlivo. Nespomínajte ich vôbec. Sústreďte sa na prítomnosť a na osobu pred Vami :)

6. Založenie rodiny
Aj keď Vám pomaly, ale isto šliape na 40-tku, nie je nutné informovať partnera na prvom rande, že už chce mať rodinu, deti, nedajbože, sa chcete vydávať/ženiť. Bude to vnímať ako zaťažovanie a nátlak. V takomto prípade určite cúvne a zrejme sa už nikdy nestretnete. Otázka založenia rodiny je vážna téma a zľaknú sa jej aj ľudia, ktorý už nejaký ten piatok spolu sú.

7. Sex
Či už ste muž alebo žena, v nijakom prípade nehovorte o sexe a nevolajte partnera k sebe domov. Nechcete predsa vzbudiť dojem, že to tak robíte vždy alebo mali ste ich už cez 100 a hľadáte len pobavenie na jednu noc. Ak to bude stáť zato, dočkajte na ďalšie rande :)

8. Vaša peňaženka
Nevyhovárajte sa na vašu prázdnu peňaženku. Nežiadajte partnera, aby za Vás hradil výdavky na rande. Z domu odchádzajte s tým, že idete pol na pol. Ušetríte si trápnu chvíľku, keď nebude chieť zaplatiť za Vás. Pokiaľ ste však pozvali partnera Vy, mali by ste aj platiť.Tak a teraz na tieto témy naozaj zabudnite - ak spolu ostanete, budete mať dostatok času, aby ste ich všetky prebrali :)

Ale čo vaša vizáž? Ako sa obliecť, navonať, učesať? Majte na mysli svoj prvý dojem. Ako chcete pôsobiť? Lacno? Snobsky? Myslím, že normálne. Preto vsaďte na svoje vnútorné JA a buďte prirodzená/ý - oblečte si to, v čom sa cítite skutočne dobre a pohodlne. Ležérne alebo bežné oblečenie bude najlepšou voľbou. Nehrajte sa na niekoho kým nie ste. Idete prezentovať sami seba, nie módne oblečenie.

Dámy samozrejme volia k svojmu oblečeniu aj make-up. Buďte sebou. Nemusíte ísť špeciálne pred rande kozmetičke, aby Vás nalíčila, pokiaľ na to nie ste zvyknutá.

Páni pozor, toto platí aj pre Vás: nechty by ste mali mať vždy vkusne upravené, ostrihané a čisté. Pre dámy len poznámka: neexperimentujte. Teste pred rande nie je vhodné na zásadnú zmenu krátkych nechtov za dlhé. Mohlo by Vám to spôsobiť mnohé nepríjemnosti :)
Vlasom venujte toľko pozornosti, čo obyčajne. Na prvé rande sa určite nehodia účesy ako na ples. Páni by to nemali prehnať s gélom na vlasy. Pokiaľ nosíte bradu, aj tá by mala byť čistá a upravená.

Nehrajte sa na niekoho, kým nie ste. Ak by si Vás mal partner vyberať podľa módnych značiek, ktoré nosíte, vašej práce alebo bohatých rodičov - zrejme nebude mať Váš vzťah dlhú budúcnosť.

Ak budete mať skutočnú trému, skúste si predstaviť na mieste partnera niektorého z vašich kamarátov. A bavte sa o bežných veciach.

Chémia medzi vami zapracovala? Iskričky preskočili? Nájdite, čo máte spoločné. A či sa ešte uvidíte, zistíte zakrátko. Ak si máte spolu čo povedať, je Vám spolu dobre, máte spoločné záujmy - ste na najbližšej ceste, aby z prvého rande bolo aj ďalšie.
Ale pozor! Odložte svoje ružové okuliare a pozrite sa pravde do očí, ak:
- rozpráva stále len o sebe = samoľúbosť. O Vás sa zrejme skutočne nezaujíma, len sa potrebuje vykecať.
- nekomunikuje = hanblivosť alebo nemá záujem. Treba zistiť, čo je pravou príčinou.
- nadáva = buran alebo geroj, prípadne silná žena. V žiadnom prípade nadávky nepatria do úst pri spoločnom rande. Človeka skôr odrádzajú.

Stručné rady na záver:
Vsaďte na svoju prirodzenosť
Usmievajte sa a dýchajte pokojne
Neobliekajte sa výstredne
Venujte sa a rozprávajte o prítomnosti
Nepýtajte sa na finančnú situáciu
Zabudnite na svoje zlozvyky: ohrýzanie nechtov, fajčenie
Vezmite si svoju peňaženku
A posledná rada pre dámy: pokiaľ chcete získať trochu času a prezrieť si partnera lepšie, položte mužovi otázku ako prvá :)

Minútové stretnutia - rýchle rande pre nezadaných v Trnave. Zoznamovacia akcia tvárou v tvár ako speed dating. A môžete si štebotať.Už nemusíte byť sami.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára